Všestrannost 2018

Slunečný Zálesák

Jestliže jsme v loňském roce psali, že župní přebor Zálesáckého závodu zdatnosti (ZZZ) se uskutečnil za velmi nepříznivého počasí (deštivé chladno), letos s radostí sdělujeme, že v sobotu 21. dubna 2018 svítilo krásně sluníčko. Místo konání, prostor v okolí vrchu Písek u obce Jince, zůstalo stejné.

ZZZ je soutěž tříčlenných hlídek, která se koná v lese, kdy na několikakilometrovém okruhu plní účastníci různé úkoly - překonávání překážek, poznávání přírodnin, lezení na strom, hod na cíl, uzlování, vlastivěda, první pomoc, morseovka, rozdělávání ohně atd.

Letos ze Sokola Komárov vyrazilo 24 účastníků, z toho sedmnáct závodníků, kteří překonali naše očekávání. V kategorii mladšího žactva vybojoval druhé místo Honzík Šlapák a Matouš Kavalír. V postupové kategorii žactva získala hlídka ve složení Anna Lukavská, Anna Kašparová a Jakub Šlapák prvenství, hlídka David Řepík, Nela Ungrová a Magdaléna Lukavská stříbro. V kategorii dorostu zvítězila komárovská hlídka ve složení Jessica Parkosová, Denisa Sluková a Jana Březovská. Všem postupujícím držíme palce, aby na přeboru ČOS v Doubí u Třeboně dobře reprezentovali naši župu Jungmannovu.

Vyhrát nemohou všichni, ale užít si krásný den v přírodě určitě ano.

TĚLOCVIČNÁ AKADEMIE

Tradiční Tělocvičná akademie Sokola Komárov se letos o několik týdnů posunula do jarního období. Důvodem byl plánovaný nácvik sletových skladeb, které chtěli divákům představit všichni cvičenci.

V podvečer 20. dubna 2018 se sál sokolovny zaplnil cvičenci osmi sletových skladeb, které se v jednotě nacvičují. Po úvodním projevu bratra Miloslava Devery následovalo vyznamenání zasloužilých členů komárovského Sokola.

Jako první se představili naši nejmenší ve skladbě Méďové. Sletové skladby pro předškolní děti a rodiče se pravidelně těší velkému zájmu diváků. Plyšovou hračku „medvídek“ děti využívají jako polštářek. S pódiovou skladbou Cascada na stepech získalo družstvo aerobiku na soutěži v Milíně třetí místo. Country skladba Cesta má tři části. V první jsou tance, ve druhé cvičení s šátkem a ve třetí se využívá šátek s dřevěnou kuličkou, kde se uplatní kuželová technika. Předškolní děti si připravily veselou skladbu Noty se skládacími gumami. Děti představují noty, gumy jsou jako notová osnova a cvičitelé houslový klíč. Akrobacie na pásu, šplh, skoky z trampolíny – to vše předvedly žákyně. Následovala ukázka parkouru v podání chlapců. Děti, to je věc! – je název sletové skladby pro mladší žactvo. Každá čtveřice využívá jednu skládací pětidílnou žíněnku a dva míče. Písničky Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka cvičenci přijali velmi dobře. Na žádném všesokolském sletu nesmí chybět sletová skladba pro muže. Letos s podnázvem „Muži cvičí stoletími“. Pecháčkova skladba „Přísaha republice“ z X. všesokolského sletu je průvodním motivem skladby. Skladba pro mladší žákyně získala název V peřině podle stejnojmenného muzikálu, který tvoří její hudební doprovod. Jedná se vlastně o dvojskladbu (část cvičí s kladinkami, část se stuhami). V naší jednotě se nacvičuje skladba se stuhami.  Při tvorbě skladby Siluety se mladé autorky inspirovaly moderním tanečním směrem Hoop dance (tancem s obručí). S tradičně vypadající obručí viděli diváci zajímavé triky. Hudební doprovod je od pop-rockové skupiny Mandrage. Koedukovaná skladba Cirkus pro starší žactvo, ve které nechybí tanec, akrobacie a cirkusové prvky, roztleskala publikum a tvořila závěr akademie. Ve skladbě cvičenci využili nářadí rinoset v několika podobách.

Všichni se již těší na župní slet v Komárově, který se uskuteční v sobotu 9. června 2018. Sletu zdar!

-jt-

Župní přebor v plavání - sobota 27. ledna 2018