Slet 2018

Župní slety v Komárově – letos již posedmé

Městys Komárov není dějištěm župního sletu letos poprvé. Již v roce 1907, 2. června, zde byl uspořádán sedmý slet župy Rokycanovy. Proběhly závody v prostných, ve skocích, v běhu na 100 m atd. Byla uskutečněna prohlídka místních železáren, byly zkoušky na odpolední vystoupení. Průvod obcí se konal odpoledne.

Podruhé se župní slet v Komárově odehrával 20. července 1913 – jednalo se o dvanáctý slet Rokycanovy župy. Dopoledne byla prohlídka železáren a výlet na zříceninu hradu Valdek, odpoledne průvod obcí na cvičiště, kde se odbývalo veřejné cvičení.

Potřetí se župní slet v našem městysi konal až 12. června 1994 za účasti 543 cvičenců, z toho 130 z komárovské jednoty. Nejvíc (110) sokolů cvičilo v seniorské skladbě Věrná garda. Mezi cvičence (na pozvání) zavítal i starosta Kanadského Sokola Jan Waldauf, který si v Komárově s chutí zacvičil skladbu mužů. Celkem se divákům předvedlo devět sletových skladeb.

Počtvrté se slet župy Rokycanovy konal 27. května 2000 a zúčastnilo se ho celkem 760 cvičenců, z toho 165 z naší jednoty. V deseti sletových skladbách se představily sokolské jednoty z Cerhovic, Dobříva, Hořovic, Mirošova, Mýta, Oseka u Rokycan, Rokycan, Žebráka, Prahy, Plzně, Spáleného Poříčí, Klatov a Roudnice nad Labem. Diváků bylo 1 300. Svou přítomností poctil slet i náčelník ČOS doc. Vratislav Svatoň.

Pátý župní slet v Komárově byl již sletem župy Jungmannovy, neboť roku 2003 došlo k reorganizaci sokolských žup. V sobotu 10. června 2006 vystoupilo v Komárově 785 sokolů z 27 tělocvičných jednot, z toho 111 komárovských cvičenců. Před zraky jednoho tisíce diváků se na ploše komárovského cvičiště předvedlo deset sletových skladeb.

Po šesti letech ožil areál sokolovny v Komárově sletem župy Jungmannovy dne 9. června 2012 za účasti 524 cvičenců. Za potlesku sedmi stovek diváků se ukázali sokolové z tělocvičných jednot Březové Hory, Cerhovice, Černošice, Dobřichovice, Dobříš, Hlásná Třebaň, Horoměřice, Hořovice, Jince, Králův Dvůr, Nová Ves pod Pleší, Praha, Příbram, Pyšely, Rokycany, Stará Huť a Žebrák v devíti sletových skladbách. Z komárovské jednoty, která se opět postarala o organizaci akce, vystoupilo 76 cvičenců.

Sobota 9. června 2018 se tedy stane již posedmé dějištěm župního sletu. Divákům se představí všech jedenáct sletových skladeb, které se nacvičují v župě Jungmannově. Do nácviku osmi skladeb XVI. všesokolského sletu se zapojilo 140 komárovských cvičenců.

V T.J. Sokole Komárov se nacvičují tyto skladby

pro XVI.všesokolský slet:

Nácviky teprve začínají, každý, kdo má zájem cvičit, je vítán!

Cirkus - starší žactvo

úterý a pátek od 17:00 - 17:30

vedoucí nácviku: Tomáš Jelen, Jan Jelen

V peřině - mladší žákyně