Florbal

Florbalový tým TJ SOKOL KOMÁROV funguje již několik let.

Už zpočátku se k vedení tohoto oddílu uchýlila Veronika Prokopová, která zde jako vedoucí oddílu a zároveň trenér působí dodnes. Na úplných začátcích byl v Komárově jeden tým, který se skládal převážně z chlapců od 6ti do 15ti let. Tréninky byly jednou týdně v Komárovské sokolovně. Ze začátku tréninky vypadaly spíše jako, že se parta kamarádů rozhodla jít si zahrát florbal, ale kvalita velice rychle rostla. Hráči se za krátký čas ustálili a my jsme se mohli začít přihlašovat na první turnaje. Začali se hrát sokolské turnaje a také přebor ČOS, který už byl na vyšší úrovni. V krajských kolech už jsme se mohli setkat s opravdu velkými městy, která hrála florbal pod Sokolem. V turnajích se nám dařilo, dokonce jsme se dokázali probojovat i do krajského kola přeboru ČOS a vybojovat solidní výsledek. Po těchto úspěších se začal náš tým rozšiřovat, vznikly 2 kategorie a to mladší a starší žáci. Efektivita tréninků se zlepšila. Začalo se trénovat 2x týdně a náš tým se v okrese vyzdvihl. Na všech turnajích jsme byli bráni jako favoriti, což se nám docela dařilo i obhajovat, bohužel všichni hráči stárli a týmy se začaly obměňovat, omlazovat. Netrvalo dlouho a obě kategorie opět utvořily velice silná družstva. Vše zůstalo při starém, objížděly se sokolské turnaje a cílem bylo dostat se co nejdále v přeboru ČOS. Dnešní situace je ovšem úplně jiná. Hráči, kteří hráli za kategorii starších žáků již nemohli kvůli věku v téhle kategorii nastupovat, jenže nikdo nechtěl florbalu zanechat, to vše vedlo k zásadním změnám pojetí této hry. V oddílu momentálně působí tři věkové kategorie. Přípravka pro děti od 4 let.  Mladší a starší žáci ve věku 6 - 14 let a A - tým od 15- ti let výše.

A - tým již několik let hraje své zapasy v rámci amatérské florbalové ligy BLMF.

Žákovské kategorie navštěvují turnaje ČOS a st. žáci také hrají v BLMF.