Všestrannost 2017

Tělocvičná akademie

Letošní rok je opravdu „výroční“. Připomínáme si 115 let od založení Tělocvičné jednoty Sokol Komárov, 120 let Jungmannovy župy a 155letou existenci Sokola. Důvodů k setkání sokolů a jejich přátel je tedy dost. Proto také sál komárovské sokolovny byl v pátek 24. února 2017 plně zaplněn cvičenci a diváky při tělocvičné akademii.

Po krátkém úvodu starosty jednoty bratra Bohuslava Ernesta se na ploše objevili naši nejmladší sokolíci. Jejich vystoupení se jmenovalo Koťata a rodiče a jejich děti si to opravdu užili. Taneční pohybovou skladbu s názvem Hvězdy nám předvedly mladší žákyně. Po následujícím bloku z akrobacie ukázali žáci několik parkúrových skoků. Skladba předškolních dětí se jmenovala Námořníci. Nejprve se děti představily na nářadí a potom ukázaly na značkách, co to znamená, když se řekne Cupsong. Tento oddíl se zapojil do celoročního projektu „Svět nekončí za vrátky – cvičíme se zvířátky“. Oddíl aerobiku se prezentoval úspěšnou skladbou Silver Stars na stepech. "Skáču dobře? Ale skáču rád!" je název vystoupení mladšího žactva. Mimo jiné nám znovu představili moderní tělocvičné nářadí – sadu RinoSet, na jehož vývoji se podílela také Česká obec sokolská. Následovala prostná v podání oddílu sportovní gymnastiky. V letošním roce začne nácvik na XVI. všesokolský slet, který se bude konat v Praze v příštím roce. Ochutnávku ze sletové skladby staršího žactva Cirkus nám předvedli žáci. „Najdi v sobě sílu a odvahu!“ je název dalšího představení gymnastek, tentokrát na nářadí. Cvičenkyně Natálie Kramáriková, inspirovaná hudbou z Lvího krále a mistrovstvím Evropy ve fotbale, vytvořila choreografii vystoupení starších žákyň s názvem V Africe. Údajně prvními průkopníky skákání na trampolíně byli Eskymáci, jež k vyhazování používali mroží kůže. Trampolínu jako takovou poprvé sestrojil francouzský akrobat du Trampoline. Skoky z trampolíny patří tradičně k oblíbeným disciplínám žactva, kteří po sérii přímých skoků zvládli i skoky převratové. A na závěr vystoupily ženy s názvem „Sestry v akci“ na hudbu Ewy Farné. Úspěšná premiéra jejich představení byla již na letošních Šibřinkách. 

Poděkování patří nejen všem účinkujícím, jejich cvičitelům a činovníkům komárovského Sokola, ale i Městysu Komárov za jeho finanční podporu.

                                                                                                                     -jt-

 

 

 

 

Team Show Milín

Dne 11.února 2017 se oddíl aerobiku TJ Sokola Komárov zúčastnil
soutěže  - Team show, kterou  pořádal Sport Klub Milín.
Přestože  komárovské děti vystupovaly se skladbou Silver Stars na stepech letos poprvé, přivezl  smíšený team v kategorii III.  (10-12 let) zlaté medaile! Přejeme všem v letošní sezóně hodně dalších úspěchů!

Katka Lukavská a Andrea Cafourková, cvičitelky


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Župní přebor v plavání

V sobotu 21. ledna 2017 proběhl v hořovickém bazénu plavecký přebor Jungmannovy župy. Tradičně byla organizací pověřena Tělocvičná jednota Sokol Komárov. Do vody se ponořili sokolové z jedenácti tělocvičných jednot (Černošice, Dobříš, Horoměřice, Hořovice, Jince, Komárov, Králův Dvůr, Lety, Libčice nad Vltavou, Mníšek pod Brdy, Příbram) v počtu 173 závodníků. 

Z komárovské jednoty se závodu zúčastnilo jen 26 plavců (z důvodu nemoci), ale na medailové pozice dosáhli. Přeborníkem župy se stali: Julie Kramáriková (ml. žákyně I), Michaela Gregorová (ml. žákyně II) a Jakub Šlapák (st. žáci III). Stříbrnou medaili vybojovali Jan Šmíd (ml. žáci II), Natálie Kramáriková (dorost) a Josef Drnec (senior). Na třetích místech stanuli Matěj Tuček (ml. žáci II) a Miroslav Suttr v kategorii seniorů.

Poděkování patří členům komárovského Sokola za přípravu přeboru a všem zúčastněným za vzornou reprezentaci jednoty. Dětem a jejich cvičitelům držíme palce na květnovém přeboru ve sportovní gymnastice, šplhu a atletice v Příbrami.                                                                      

                                                                                                                                                                            -jt-
TOPlist