VBK - 2008 - 25. ročník

 

Vánoční běh Komárovem – XXV. ročník

            Startovní povel v 10.00 hodin zahájil v pátek 26. prosince 2008 jubilejní dvacátý pátý ročník Vánočního běhu Komárovem, který pořádal odbor turistiky TJ SOKOL Komárov.

            Soutěžilo se v kategoriích muži do 39 let (25 běžců), od 40 do 49 let (17), od 50 do 59 let (7), od 60 do 69 let (9) a nad 70 let (5). Ženy běžely ve dvou kategoriích: do 35 let (5) a nad 36 let (3). 

            Samostatnou kategorií je „přeborník TJ SOKOL Komárov“. V této kategorii změří své síly mezi sebou pouze členové komárovského sokola – letos se na start postavilo 6 „sokolíků“ – 5 mužů a 1 žena.

             Muži závodí na trati dlouhé 7,6 kilometrů (2 okruhy); ženy a „přeborníci“ 3,8 kilometry (jeden okruh).

             Teplota se pohybovala pod bodem mrazu. Povrch tratě byl suchý a pevný.

             Na tento ročník „Vánočního běhu“ se na start postavilo 77 závodníků z oblasti středních a západních Čech, Prahy (8 běžců), z toho bylo devět žen. Barvy Komárova hájilo celkem 7 běžců. Poprvé v tomto běhu závodilo 13 běžců.

             Nejvzdálenější účastník přijel ze Žatce.

                            Zajímavosti z 25. ročníku Vánočního běhu Komárovem

nejstarší účastník:               Sklenář Jaroslav – roč. nar. 1924      (Králův Dvůr)
nejmladší účastník:             Nesnídalová Andrea – roč. nar. 1995            (Komárov)
nejvzdálenější účastník:      Mikoláš Václav – Žatec

 

celková účast v I. - XXV. ročníku:         

                                   běhů se zúčastnilo:                              336 mužů (11 poprvé) a 68 žen (2)
                                   celková účast ve všech ročnících:    1 273 běžců (174 žen a 1 099 mužů)
 
účast v  ročnících:                   muži:   25x      Vavřička Jaroslav       (Hořovice)   (100 % účast!)
                                                           20x      Pajtl Luděk                 (Mirošov)
                                                           21x      Turek Jiří                    (Chaloupky – Komárov)
20x      Kněžourek Josef         (Žebrák)
                                                           17x      Holovský Zdeněk         (Beroun)
                                                           17x      Štochl Jan                   (Osek)
                                                           17x      Skalička Jiří                (Příbram)
 
                                                ženy:  20x      Popovová Jaroslava     (Rokycany)
                                                           16x      Keltnerová Linda        (TJ Sokol Maxičky)
                                                           11x      Heroudková-Keltnerová Jiřina            (Beroun)
                                                           10x      Svobodová Dana        (Příbram)
                                                             8x      Popovová Martina       (Rokycany)
 
 
         Výsledková listina XXV. ročníku „Vánočního běhu Komárovem“ – 26. 12. 2008
 
Muži do 39 let (25 běžců v kategorii)
1.
Wallenfels Jiří   
Sokol Vinohrady
nar.
1972
25:45 min.
2.
Havelka Jan
ASK Slavia Praha
 
1990
26:39
3.
Rosol Jiří
LOKO Beroun  
 
1974
27:11
4.
Boček Jan
LOKO Beroun
 
1990
27:28
5.
Slepička Pavel
Žebrák
 
1972
27:33
6.
Havel Tomáš
FEL Praha
 
1975
29:20
7.
Košťálek Josef
LOKO Beroun
 
1984
30:08
8.
Křeček Tomáš
Hořovice
 
1972
30:59
9.
Šplíchal Ladislav
Hořovice
 
1978
31:40
10.
Hnízdil Stanislav
CK Záluží
 
1973
31:43
11.
Baumgartner Daniel
ASK Sportink Příbram
 
1987
31:57
12.
Hána Jakub
Falcon Rokycany
 
1994
32:08
13.
Jelínek Martin
LOKO Beroun
 
1969
32:58
14.
Němec Jan
Strašice
 
1971
33:02
15.
Rejzek Jiří
Sokol Medový Újezd
 
1975
33:30
16.
Tomčo Dušan
TTK Slavia Plzeň
 
1976
33:53
17.
Smrčka Petr
BK Říčany
 
1969
34:02
18.
Matějka Karel
Hořovice
 
1980
34:20
19.
Zeman Radek
Komárov
 
1970
34:50
20.
Bělohlávek Karel
Sparta Podluhy
 
1981
35:33
21.
Zbuzek Miroslav
CK Záluží
 
1974
37:11
22.
Burda Pavel
Příbram
 
1975
37:25
23.
Vrňata Michal
Cerhovice
 
1974
37:57
24.
Lukavský Simon
Komárov
 
1974
39:27
25.
Vlach Miroslav
CK Záluží
 
1969
40:15
Muži 40 - 49 let (17 běžců v kategorii)
1.
Šroubek Vlastimil
SC Marathon Plzeň
nar.
1961
26:00 min.
2.
Klika Antonín
LOKO Beroun
 
1964
26:03
3.
Beshir Ervin
SK Zdice
 
1967
27:01
4.
Raboch Ivan
LOKO Beroun
 
1966
28:07
5.
Švirk Robert
JORK Dobříš
 
1965
28:56
6.
Cihlář Zdislav
LOKO Beroun
 
1964
29:12
7.
Ekl Jiří 
Falcon Rokycany
 
1963
29:56
8.
Pergner Petr
Zámek Dobříš
 
1961
31:05
9.
Kocián Vít
Cyklo Zalány
 
1961
31:10
10.
Holeček Jan
Žebrák
 
1965
31:20
11.
Turek Jiří
Komárov
 
1962
32:05
12.
Celina Aleš
Beroun
 
1968
34:36
13.
Procházka Pavel
Hořovice
 
1965
34:42
14.
Hebeda Vladimír
Sokol Cerhovice
 
1961
35:24
15.
Hána Petr
Falcon Rokycany
 
1960
36:22
16.
Landa Jindřich
LOKO Beroun
 
1965
36:36
17.
Kyselý Petr
TJ Zduchovice
 
1964
38:55
Muži 50 - 59 let (7 běžců v kategorii)
1.
Smrčka Miloš
BK Říčany
nar.
1954
26:54 min.
2.
Korytár Ján
Falcon Rokycany
 
1952
28:24
3.
Vitásek Josef
Buková
 
1958
29:52
4.
Cibulka Stanislav
Hořovice
 
1958
30:30
5.
Fryč Miloslav
Falcon Rokycany
 
1955
32:08
6.
Pour Svatopluk
Slavoj Obecnice
 
1952
32:22
7.
Ungr Antonín
Kozojedy
 
1952
34:05
Muži 60 - 69 let (9 běžců v kategorii)
1.
Janový Petr
AC Trial Plzeň
nar.
1945
35:24 min.
2.
Mikoláš Milan
Beroun
 
1942
36:50
3.
Dlabač Ladislav
AVC Praha
 
1943
38:00
4.
Kylián Zdeněk
Plzeň
 
1940
44:55
5.
Vavřička Jaroslav
SVČ Domeček Hořovice
 
1939
46:11
6.
Čapek Antonín
AVC Praha
 
1941
49:00
7.
Skalička Jiří
Příbram
 
1942
50:52
8.
Kněžourek Josef
Žebrák
 
1939
51:40
9.
Štochl Jan
Osek
 
1941
1:00:32 hod.
Muži nad 70 let (5 běžců)
1.
Řápek Vladimír
AVC Praha
nar.
1938
35:43 min.
2.
Hlusička Josef
LIGA 100 Praha
 
1938
36:43
3.
Mikoláš Václav 
Žatec
 
1934
43:30
4.
Hladík Karel
Příbram
 
1925
1:06:52 hod.
5.
Sklenář Jaroslav
Králův Dvůr
 
1924
1:08:59

Ženy do 35 let (5 běžkyň)
1.
Havlová Pavla
FEL Praha
nar.
1982
14:35 min.
2.
Rabasová Hana
AC Falcon Rokycany
 
1987
15:22
3.
Havlová Petra
FEL Praha
 
1976
15:30
4.
Macourková Andrea
TJ Praskolesy
 
1985
16:48
5.
Procházková Zuzana
Hořovice
 
1992
17:26
 
Ženy nad 36 let (3 běžkyně)
1.
Lukášková Zlata
AC Falcon Rokycany
nar.
1968
16:52 min.
2.
Alferyová Lenka
Sokol Vinohrady
 
1966
18:00
3.
Svobodová Dana
Příbram
 
1952
19:49
Přeborník TJ Sokol Komárov (6 členů TJ Sokol Komárov)
1.*
Nesnídalová Andrea
TJ Sokol Komárov
nar.
1995
21:58 min.
1.
Turek Jiří
 
 
1962
15:22
2.
Král Pavel
 
 
1960
16:30
3.
Lukavský Simon
 
 
1974
18:58
4.
Veigend František
 
 
1961
19:28
5.
Lisý Luboš
 
 
1971
20:10

TOPlist